Nalaďte si Radio Proglas od 15. do 21. dubna 2019


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 15 Duben 2019 07:15

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Ve Svatém týdnu přinese Proglas autorské čtení z knihy Dotkni se ran českého katolického kněze a teologa, nositele Templetonovy ceny, P. Tomáše Halíka. První část „Brána zraněných“ uslyšíte v pondělí 15. dubna, v úterý 16. 4. nás čeká úvaha „Bez distance“, středa 17. 4. přinese díl „Proměněné rány“. Závěrečnou část „Poslední blahoslavenství“ naladíte 18. 4. – vždy v 11.05 a ve 21.30.

Nejen o otázkách víry či nevíry, praktického ateismu, křesťanského života a křesťanské nevědomosti rozmlouvá ostravský redaktor Antonín Žolnerčík s duchovním správcem farnosti Kravaře P. Danielem Víchou. Pořad naladíte ve středu Svatého týdne 17. dubna ve 20.15.

Arciopat Břevnovského kláštera v Praze Petr Prokop Siostrzonek provede na Zelený čtvrtek posluchače nadcházejícími Velikonocemi. Společně s Kateřinou Rózsovou se zastaví nejen nad liturgií těchto svátků, ale především nad jejich významem pro život člověka. Cestou dějin spásy se vydáme v pořadu Mezi slovy, který v premiéře uvede Proglas ve čtvrtek 18. dubna v 9.00.

Na Bílou sobotu vám v 10.10 Proglas nabídne k poslechu záznam koncertu Hudba pravdy, ve kterém zazní postně rozjímavé moravské písně. Dramaturgie koncertu je úzce spjata s vrcholící postní dobou a je zároveň i naléhavou prezentací odkazu moravské lidové a chrámové hudby. Jeho poselstvím je připomenout a podpořit kulturní a spirituální hodnoty naší společnosti prostřednictvím setkání s láskou, vírou a nebem. Nápěvy z horňáckých či valašských kancionálů, písně Jana Amose Komenského či poetický odkaz Petra Bezruče přednesou moravští zpěváci Magdalena Múčková, Klára Blažková a Jan Zaviačič za doprovodu Ensemble FLAIR.

V neděli 21. dubna bude Koncert duchovní a vážné hudby patřit tvorbě Georga Friedricha Händela. Zazní oratorium Vzkříšení našeho Pána Ježíše Krista, dvě velikonoční kantáty, které zazpívá anglická sopranistka Emma Kirkby, a Concerto grosso č. 6 g moll. Poslouchejte od 21.20.

V osmé části aktuálního vzdělávacího cyklu Ekleziologie se s doktorem Prokopem Brožem můžete podívat na církev jako na Boží lid. Řeč bude o moudrosti lidu, atributech Božího lidu nebo vztahu církve a Božího království obsaženého jak ve Starém tak v Novém Zákoně. Kvůli velikonočním změnám ve vysílání jej uslyšíte v premiéře mimořádně na Boží hod velikonoční v neděli 21. dubna od 10.30.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu