Nalaďte si Radio Proglas od 13. do 19. února 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 13 Únor 2017 09:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Vedení instituce jako duchovní úkol. Monika Marková, ředitelka Hospice sv. Štěpána v Litoměřicích, uznávaná jako manažerka instituce, která ji řídí podle zásad platných i v duchovním životě, vystihne rozdíl mezi manažerem firmy vládnoucím podřízeným zaměstnancům a křesťanem, kterému Bůh svěřil do péče lidi a své dílo. Více uslyšíte v pořadu Vedení instituce jako duchovní úkol v úterý 14. února ve 20.15.

Ve středu 15. února v 9.30 v pořadu Vítejte, senioři, se ohlédneme za sobotou s datem 4. února, kdy se do Brna jako každý rok sjeli kamarádi Proglasu. Mezi nimi je i celá řada aktivních spolupracovníků seniorského věku, se kterými jsme natočili reportáž z našeho každoročního setkání. Představíme také mezigenerační projekt Centra pro podporu rodin v Třebíči.

Charita Frýdek-Místek si v letošním roce připomíná již 25 let úspěšné činnosti. Při této příležitosti si redaktor Antonín Žolnerčík pozval k mikrofonu jejího současného ředitele Mgr. Martina Hořínka, který byl shodou okolností hlavním koordinátorem letošní Tříkrálové sbírky v ostravsko-opavské diecézi. Ve čtvrtek 16. února ve 20.15.

V pátek 17. února v 9.30 v pořadu Živě z Prahy zveme na setkání s výtvarníkem a spisovatelem Oldřichem Seluckým. Jeho díla znají mladí (i stále mladí) čtenáři, kterým kromě jiného zprostředkoval příběhy svatých. Povíme si také o knižních ilustracích a o tvorbě vitráží a oltářního obrazu pro kostel v pražských Bohnicích.

V Knihovničce v neděli 19. února v 13.20 sáhneme po knize Mezi nebem a zemí. „Autor je Žid, věřící v Ježíše Krista. Přesto zůstává nepokřtěným Židem. Pro toto své počínání může uvést více důvodů. První důvod: autor věří, že pokud by Izrael jako národ a náboženství zmizel ze světa, přestal by existovat konkrétní svědek biblického zjevení, a tím by základ zvěstování poklesl na úroveň pouhého mýtu, podobného mýtu o řeckých nebo germánských bozích. Druhý důvod: Izrael prožívá chvíle nejtěžšího pronásledování. Autorovi je proti mysli opouštět tento zástup pronásledovaných. Třetí důvod: církev, která si říká ‚nový Izrael‘, nebyla v minulosti a přítomnosti vůči starému Izraeli, jeho obdarování a jeho poslání, zcela spravedlivá. Dokud ještě existují antisemitští křesťané, bude pokřtěný Žid ne zcela radostným a poněkud dotěrným zjevem. Množí se však nadějné náznaky, že se konečně počíná objevovat na obou stranách hlubší porozumění tomu tajemství, které se vznáší mezi starým a novým Izraelem.“ Nad eseji pražského německého židovského spisovatele Franze Werfela se zamýšlí redaktorka Hana Svanovská.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
Add to calendar

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu