Nalaďte si Radio Proglas od 13. do 19. srpna 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 13 Srpen 2018 06:15

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Od tohoto týdne do konce prázdnin zachytíte pořady z cyklu Světla Francie, který představoval významné osobnosti této evropské země. 13. srpna od 16.00 bude řeč o Janě z Arku. O týden později zazní díl věnovaný Františku Saleskému a v pondělí 27. srpna se můžete těšit na část nazvanou Blaise Pascal aneb O jansenismu a jeho dědictví.

Vybrat si místo dovolené a vyjet. Takový postup může být pro handicapované lidi téměř neuskutečnitelný. A to kvůli hledání vhodného a cenově dostupného bydlení, ve kterém by mohli i přes své pohybové omezení čas volna strávit. Nezřídka jde o překážku tak velkou, že dovolenou téměř znemožňuje. S handicapovanými zůstávají doma i ti, kteří o ně dennodenně pečují. Leoš Fučík chtěl dceři ukázat svá oblíbená místa z mládí. Zasadil se proto o vytvoření obytného vozu pro handicapované, prvního v Evropě. A tak Charley Tramp letos poprvé vyjel do světa. Pořad Mariany Ambrožové věnovaný tomuto projektu naladíte v pondělí 13. srpna ve 20.15.

Vedoucí biskupské knihovny v Brně Lenka Klašková prozradí, co pěkného ke čtení pro maminky a tatínky v současnosti našla. V úterý 14. srpna v 9.30 vám přestaví knížky o výchově, k prohloubení vztahů nebo přípravě na manželství. V Kafemlýnku nebude chybět soutěž.

Tématem Barvínku v úterý 14. srpna budou domácí zvířátka. Kateřina Vaníčková vám vysvětlí, jak probíhá výcvik a výchova pejska. Dozvíte se také, proč má Radio Proglas ve znaku rybu. Zazní také speciální pohádka o Slepičí škole. Poslouchejte od 16.00.

V sobotu 18. srpna Radio Proglas otevírá starší vzdělávací cyklus 1950+, ve kterém se zaměří na světové moderní dějiny některých států. Věnován je zemím, jejichž historické události ovlivňují i naši současnost. Hlavní důraz je kladen na události po roce 1950. Jako první se v sobotu 18. srpna Marek Chvátal s historičkou prof. Janou Burešovou zaměří na Německo. Po roce 1950 existují ale Německa dvě. První pod vlivem Západu a druhé pod vlivem Sovětského svazu. Symbolem tohoto rozdělení se stala Berlínská zeď. Navzdory válečné historii se Německo postupně začleňovalo zpět do mezinárodních společenstev, jako byla atlantická koalice a Montánní unie. Dnes patří Německo mezi nejmocnější evropské státy. Více zjistíte od 17.00.

V březnu připravil Václav Hlaváček první díl seriálu pod názvem 100 let Československa – 100 let české dechovky. V srpnovém pokračování seriálu představí další skladby našich autorů, které byly napsány po roce 1945. Dozvíte se také plno zajímavostí o autorech, ale především o době, ve které jednotlivé písničky vznikaly. Poslouchejte ve čtvrtek 16. srpna v 16.55.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu