Nalaďte si Radio Proglas od 13. do 19. listopadu 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 13 Listopad 2017 07:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Blíží se 26. výročí událostí, které přinesly konec komunistické totality v tehdejším Československu. Tyto změny jsou neodmyslitelně spjaty s osobností prvního polistopadového československého a prvního českého prezidenta Václava Havla. Od jeho smrti zanedlouho uplyne šest let. Jaké poselství by mohla „nepolitická politika“ Václava Havla přinést do těchto povolebních dnů? A v čem spatřujete jeho nezanedbatelný přínos do české historie? Chybí nám dnes Václav Havel? Proč a v čem? Ke sdílení myšlenek zve redaktorka Hana Svanovská v Noční lince 13. listopadu od 22.30.

Mekonen Abebe je mladý Izraelec etiopského původu, který sloužil v armádě a účastnil se různých bojových operací. Jeho životní příběh o odchodu z Etiopie do Izraele a integraci vypráví film Mekonen: Cesta etiopského žida. Rozhovor s ním natočila redaktorka Jana Lokajová při jeho říjnové besedě na brněnské univerzitě. Zařazujeme v pořadu brněnského studia v pondělí 13. listopadu ve 20.15.

Leo Žídek se narodil v roce 1932 v Dolní Lutyni na Karvinsku, jako jediný z gymnázia nevstoupil do Československého svazu mládeže, proto nebyl připuštěn k maturitní zkoušce. Chtěl se dostat na stuttgartskou univerzitu, za pokus o emigraci byl odsouzen k osmi letům trestu práce v uranových dolech. Nyní je předsedou ostravské pobočky Konfederace politických vězňů. Za knihu Psáno před popravou dostal v roce 2006 čestné uznání za literaturu faktu udělovanou Cenou Egona Erwina Kische. Rozhovor s Leo Žídkem zachytíte v pořadu ostravského studia ve čtvrtek 16. listopadu ve 20.15.

Ve dnech 15. – 17. listopadu 2017 se na římské Papežské gregoriánské univerzitě uskuteční celosvětový kongres nazvaný Deus summe cognoscibilisTeologická aktuálnost sv. Bonaventury. Život a odkaz významného františkánského světce přibližuje ve dvou dílech pořadu Dotýkání světla profesor Cyril Václav Pospíšil. První část jeho povídání zachytíte v pátek 17. listopadu ve 20.15.

Na státní svátek v pátek 17. listopadu si od 14 hodin můžete poslechnout pohádku O vodnickém řemesle. Čteme ji z knihy Luboše Procházky nazvané O tom, že někdy i hrábě rozkvetou.

V pátek 17. listopadu slavíme Den boje za svobodu a demokracii. Při této příležitosti jsme pro vás připravili několik tematických pořadů. Tématu Křesťané a 17. listopad se bude věnovat týdeník Všimli jsme si od 16.00. V 18.00 vám nabídneme záznam koncertu Pět tváří zdi pořádaný Mezinárodním vězeňským společenstvím, na kterém se představili odsouzení muži a ženy. Autorský i převzatý repertoár doplnila svědectví o obrácení či o tom, jak situaci vnímají rodinní příslušníci vězňů.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu