Nalaďte si Radio Proglas od 12. do 18. února 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 12 Únor 2018 08:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

„Trojice je přítomná v chrámu manželského společenství“, píše takto vznešeně apoštolská exhortace Amoris laetitia o rodině. Jak tento výrok můžeme chápat, uslyšíte v dalším díle vzdělávacího cyklu Radost z lásky. Spiritualita rodiny se skládá z mnoha konkrétních drobných úkonů. Každá služba činěná podle Boží vůle je příležitostí a výzvou k hluboké mystice. To může rodinu vést i ke společné modlitbě. V posledním rozhovoru s teologem P. Jaroslavem Filkou si v pondělí 12. února od 16.00 také všimneme, jak velký duchovní význam dává exhortace životním partnerům.

Postní doba klepe na dveře. Porozumět křesťanské tradici i lidovému Masopustu může dětem pomoci pořad Barvínek den před Popeleční středou v úterý 13. února v 16.00.

V bývalém františkánském kostele Čtrnácti sv. Pomocníků v Kadani, který se uchází o zápis na seznam světového dědictví UNESCO, aktuálně probíhá záchrana dalších pozdně gotických fresek. S pohnutými dějinami františkánského kláštera i kostela, národní kulturní památky, vás seznámí pracovník Městského muzea v Kadani Lukáš Gavenda v úterý 13. února od 20.15 v pořadu litoměřického studia Proglasu.

14. února začíná Popeleční středou postní doba. U této příležitosti naladíte na Proglasu speciální program:

V 15.30 uslyšíte Poselství papeže Františka k postní době. V 16.00 naladíte první díl cyklu Svázání Izáka. Příběh o obětování Abrahamova syna Izáka, který najdeme ve starozákonní knize Genesis, chápou křesťané jako jeden z předobrazů Ježíšovy oběti na kříži. Využijme postní doby, abychom si přiblížili celý kontext této nedokončené lidské oběti. První část postního seriálu se věnuje Abrahámovu povolání. Další díly naladíte v čase pořadu Dotýkání světla (každý pátek od 20.15).

V 16.55 je na programu pořad Doteky Božího milosrdenství s P. Marcelem Javorou. Ten je synem tajného kněze východního obřadu Josefa Javory. V současné době je farářem v Brně-Komíně a rovněž vysokoškolským pedagogem liturgické hudby a liturgického zpěvu.

Adam Bubík je křesťanský písničkář, který své hudební modlitby představuje v několika různých formách. Zpívá česky a polsky, hraje akusticky i s doprovodem rockové kapely. „Svůj vztah k Bohu nedokážu vyjádřit pouhými slovy, a proto Mu jednoduše zpívám,“ říká. Ve studiu Proglasu zahraje Adam Bubík živě v pátek 16. února v 19.15.

Jazz se sice zrodil ve světském prostředí barů, ale jeho tvůrci byli a jsou často lidé hluboce duchovně založení. Mezi jazzmany najdeme křesťanské duchovní i stoupence různých alternativních náboženských směrů. Zejména v 50. letech minulého století řadě amerických jazzových hudebníků zaimponoval Korán a někteří z nich přímo konvertovali k islámu. Proč tomu tak bylo, uslyšíte v pořadu Slyšte, lidé! v sobotu 17. února od 19.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu