Nalaďte si Radio Proglas od 12. do 18. března 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 12 Březen 2018 08:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Nacházíme se už ve druhé půli postní doby. Pojďme si tedy připomenout, v čem spočívá podle Ježíšových slov a skutků pravý půst. V Noční lince se na vás v pondělí 12. března od 22.30 těší šéfredaktor Proglasu Pavel Mikšů.

Tématem dětského magazínu Barvínek bude v úterý 13. března Kniha. V 16.00 vám redaktorky Simona Císařová a Monika Lepková představí knihu s CD skupiny Babylon Band. Těšit se můžete na prohlídku knihovny s panem Josefem Mikuláškem. Své názory na knihy vyjádří také samotné děti.

Ve čtvrtek 15. března v 16.55 si můžete v rámci týdeníku Hrajte, kapely! připomenout stoletou historii české státnosti, formou evropského kulturního fenoménu – české dechovky. Pořad je složený z nejkrásnějších písniček, které provázely vznik republiky a mapovaly celých 100 let. Uslyšíte skladby F. Kmocha, A. Borovičky, J. Vejvody, K. Vacka, J. Poncara a dalších klasiků české dechovky až po výrazná současná díla tak, aby se před posluchači promítl zvukový dokument o proměně české dechovky. S každou významnou historickou změnou jsou spojeni konkrétní lidé, události, významná místa i krásné písničky. Během čtyř dílů se můžete těšit na přehled těch nejzajímavějších písniček od roku 1918 po současnost. Volný cyklus zachytíte během letošního roku a pro vysílání Proglasu jej připravuje Václav Hlaváček.

U příležitosti Světového dne vody navštívil redaktor Proglasu Antonín Žolnerčík pobočku Českého hydrometeorologického ústavu v Ostravě. Pozvání k mikrofonu přijal vedoucí Hydrologického oddělení Jan Unucka. Nenechejte si ujít pořad ostravského studia ve čtvrtek 15. března ve 20.15.

18. března uplyne rok od smrti kardinála Miloslava Vlka. Zavzpomínat na něj přijde do studia Kristián emeritní plzeňský biskup František Radkovský. Zazní i svědectví kardinála Vlka z roku 2016. Promluví také jeho bývalí spolupracovníci, kteří se zamyslí nad tím, nakolik myšlenky kardinála Vlka rezonují v dnešní společnosti. Pořadem Živě z Prahy vás v pátek 16. března od 9.30 provede Kateřina Rózsová.

Parodontolog Jan Vokurka během svých studií medicíny zjistil, že trpí těžkým onemocněním imunitního systému a postižením, které se projevuje jako nemoc motýlích křídel. V neděli 18. března v 17.00 v cyklu Křesťan a svět bude mluvit o svém životě z víry i o tom, jak se srovnává se svým životem v neustálé bolesti a v blízkosti smrti, ale také o své práci zubního lékaře, rodině nebo vášni pro moderní hudbu.

V neděli 18. března ve 20.30 bude Koncert duchovní hudby věnovaný Brockesovým pašijím Georga Philippa Telemanna. Tato skladba pochází z roku 1716 a zazní na Radiu Proglas poprvé. Jedná se o převyprávění biblického příběhu o umučení Krista, které je doplněno postavami: „Věřící duše“ či „Dcery siónské“. Hudbou jsou přiblíženy nejen dialogy, ale například i hromy a blesky. Vzhledem k délce skladby zazní její poslední částí v rámci Komorní hudby ve 23.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu