Nalaďte si Radio Proglas od 11. do 17. září 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 11 Září 2017 07:15

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Hudební deníky Jak se vám líbí každý všední den v 19.15 a v sobotu v 15.15 nabízí kromě rozhovorů s interprety, producenty a pořadateli festivalů také živé koncerty. V pondělí 11. září nás v brněnském studiu navštíví ostravská folková kapela Sasaband, v pátek 15. září přivítáme skupinu Faux Pase Fonet z Dobřan.

„Kdo věří v pomoc Boží (ale tam je důležité to věří), toho Bůh neopustí.“ K rozjímání i společné diskuzi zve Anna Macková v Noční lince v pondělí 11. září ve 22.30.

O tradici modlitby tzv. kanovnických nešpor, které se současní kanovníci modlí v litoměřické katedrále každou neděli v podvečer, o kapitule i o vzniku tradice modlitby a její dnešní formě vypráví probošt kapituly litoměřické Jiří Hladík v úterý 12. září ve 20.15.

V pořadu Hrajte, kapely! pro vás hrajeme na vaše přání. Ve čtvrtek 14. září si můžete přát písničky k narozeninám nebo jen tak pro radost v podání vaší oblíbené dechovky. Na slyšenou se v 16.55 těší redaktorka Kateřina Kovaříková.

Službu nemocničních kaplanů představí biskupský vikář pro diakonii Arcidiecéze pražské P. Stanisław Góra a nemocniční kaplan P. Marek František Drábek v pořadu pražského studia Kristián ve čtvrtek 14. září v 20.15. Zazní mimo jiné otázka, kdo se může stát nemocničním kaplanem nebo co je hlavním posláním.

Ctihodná Marie Elekta je zakladatelkou pražského kláštera karmelitánek. O jejím životě hovoří sestra Milada ze stejného kláštera v pořadu z cyklu Dotýkání světla v pátek 15. září ve 20.15.

Hostem pořadu Živě z Prahy bude Ivan Minář z Národního památkového ústavu pro středočeský kraj. Hovořit bude o uměleckých památkách ve středních Čechách. Představíme významné církevní stavby a povíme si i o lidové architektuře. Také se dozvíme, s jakými úkoly se musí památkáři v dnešní době vypořádávat a jak se podílejí na záchraně jednotlivých objektů. Pořad vysíláme v pátek 15. září v 9.30.

V neděli 17. září ve 13.20 si Hana Svanovská pozvala do Knihovničky vedoucího zpravodajského redakce Proglasu Filipa Breindla. Společně se zamyslí nad knihou Erika Taberyho: Opuštěná společnost. Česká cesta od Masaryka po Babiše. Autor v ní zasazuje dnešní politické a společenské události do historického a evropského kontextu.

V pořadu Křesťan a svět v neděli 17. září v 17.00 zavzpomíná na svůj dlouhý a dobrodružný život paní Karla Katschnerová, která žije na zámečku v Dobřenicích u Hradce Králové a která prožila velký kus svého života v Brazílii, kam musela s manželem utéci před komunistickým režimem.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu