Nalaďte si Radio Proglas od 11. do 17. února 2019


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 11 Únor 2019 07:30

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Určitě jste se už setkali s nevyžádanými emaily. Ať už reklamními nebo takovými, které šíří nejrůznější falešné informace. Jistě také víte, že existuje spousta webů, které šíří senzační zprávy, u nichž ale není jasné, kdo je vytváří a kdo za weby stojí. A v diskuzích se nelze vyhnout tzv. internetovým trollům, kteří šíří záměrně nepravdivé nebo urážlivé informace. O všech těchto aspektech internetu hovoříme v pořadu Vítejte, senioři! Našimi hosty v pondělí 11. února od 9.00 budou Bohumil Kartous,, mluvčí tzv. Českých elfů, kteří proti trollům bojují, a PhDr. Marián Sekerák z Institutu pro křesťansko-demokratickou politiku.

Hostem Barvínku bude parkourista a kněz P. Daniel Bořkovec. Tenhle sport nejen pro mladé z města se Daniel naučil v Chile, kde pracoval s místní mládeží, a přemýšlel, čím by mladé zabavil a hlavně zaujal. Jak se mu to podařilo? A co je to vlastně parkour? Zranil se někdy při tomto sportu? Pátera Daniela budeme mít v Barvínku živě, můžete se jej proto ptát na cokoliv, co vás napadne. Nalaďte si naše vysílání v úterý 12. února od 16 hodin.

Kdo je to organolog a kampanolog? Tuto roli v litoměřické diecézi zastává Radek Rejšek, který nám o ní také prozradí více. V úterý 12. února od 20.15 se můžete těšit i na zajímavé hudební ukázky nahrané třeba v litoměřické katedrále sv. Štěpána nebo v kostelích v Jablonci nad Nisou.

U příležitosti Světového dne nemocných se v pořadu Okolo stolu zamýšlíme nad nemocí očima křesťana. Jak ji máme přijímat? Co tím Bůh zamýšlí? Proč jsem nemocný já nebo moje dítě? A jak se třeba máme dívat na rčení – Koho Pán Bůh miluje, toho křížkem navštěvuje? Hostem pořadu bude ve středu 13. února v 9.00 lékař a Křížovník s červenou hvězdou, bratr Martin Moravec.

Ve Folklorním okénku nabídneme druhou část pořadu Cimbál hraje prim, který byl uveden na Mezinárodním folklorním festivalu ve Strážnici v minulém roce. Sešli se v něm mladí cimbalisté a společně představili rozmanité barvy tohoto nástroje. Ve středu 13. února za pět minut pět odpoledne se do jeho tónů můžete zaposlouchat i vy.

Svatý Valentin je už tradičně vnímán jako patron zamilovaných. A proto v den, kdy si jeho svátek připomíná celý svět, otevřeme téma lásky a vztahu v souvislosti s manželstvím. Budeme mluvit o dvou únorových akcích. Jednak o Národním týdnu manželství a taky o aktivitě Pozvěme Česko na rande. Více Mezi slovy ve čtvrtek 14. února v 9.00.

Biskup má být… Jaký vlastně má být? V konfrontaci se sv. Pavlem odpovídá biskup Martin David. Otázky klade P. Jan Krbec v dalším díle cyklu Křesťan a svět v neděli 17. února ve 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu