Nalaďte si Radio Proglas od 11. do 17. prosince 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 11 Prosinec 2017 08:00

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Roku 1978 byla v Anglii založena organizace Debra, která pomáhá lidem trpícím takzvanou Nemocí motýlích křídel. Rozhovor s ředitelkou české pobočky paní Lucií Markovou naladíte v pondělí 11. prosince ve 20.15.

Jak je to s využíváním technologií a výchovou malých dětí? Odkdy začít a jaká nastavit pravidla? Jak umět dítěte motivovat pro jinou činnost, proč v raném věku zírání na monitory a obrazovky škodí a v čem. Hostem Ivany Horákové bude lektorka a maminka dvou dětí Ivana Procházková. Další Kafemlýnek z cyklu S Ivanou o výchově zachytíte v úterý 12. prosince v 9.30.

Na samotném konci komunistické totality získali mostečtí farníci moderní kostel sv. Václava – jedinou katolickou svatyni v nově postaveném městě. Starý Most tehdy ustoupil rozsáhlému povrchovému dolu. Původní děkanský chrám sice demolici historické zástavby přečkal, ale nadále nesměl být využíván k bohoslužbám. Na stavbu kostela sv. Václava zavzpomíná Jaroslav Koucký v pořadu litoměřického studia v úterý 12. prosince ve 20.15.

U příležitosti 100. výročí České astronomické společnosti si Pavel Smolek pozval do pořadu Vítejte, senioři! ve středu 13. prosince čestného předsedu astronoma Jiřího Grygara. Těšit se můžete také na návštěvu hvězdárny v Praze Ďáblicích, která jako jedna z mála nejen v Evropě nabízí pozorování oblohy velkým hvězdářským dalekohledem vozíčkářům a těžce tělesně postiženým. Poslouchejte v 9.30.

Organizace Pohoda pomáhá lidem s mentálním nebo kombinovaným hendikepem v jejich začleňování do společnosti. Provozuje denní stacionář, poskytuje chráněné bydlení, a také svým klientům umožňuje práci v pražské kavárně Bílá Vrána. O činnosti společnosti bude hovořit její ředitelka Lucie Mervaldová v pořadu Živě z Prahy v pátek 15. prosince od 9.30.

Debatu prezidentských kandidátů zachytíte na vlnách Proglasu v pátek 15. prosince v 15.30. Vedoucí zpravodajské redakce Filip Breindl se bude ptát například na to, jak chtějí reprezentovat republiku v zahraničí či jaký význam přikládají spolupráci s občanskou společností, sdruženími a církvemi. Reprízu zachytíte v sobotu 16. prosince v 10.30.

Jak může přežít řeholnice v pasťáku? Jak se ošetřuje prezident? Jak hovořit o víře v dnešní době? Jaké to bylo, vstoupit za komunistů do tajné řehole? Může řeholní sestra sledovat MS v hokeji, pít pivo a být aktivní na Facebooku? Nebo dokonce mít v rozhlase svůj pořad a kamarády mezi předními sportovci? Tyto a mnohé další otázky zodpovídá ve svižném knižním rozhovoru boromejka Angelika Pintířová. Nad knihou se zamyslí v Knihovničce Proglasu v neděli 17. prosince ve 13.20 redaktorka Hana Svanovská.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu