Nalaďte si Radio Proglas od 11. do 17. června 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 11 Červen 2018 07:45

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Třetí část nového vzdělávacího cyklu Svědkové víry 20. století uvádíme v pondělí 11. června v 16.00. Tentokrát vás historik Jan Stříbrný seznámí s osobností a odkazem P. Augustina Schuberta, převora pražského augustiniánského konventu a vzdělavatele spolku Orel, který se stal obětí nacistického režimu.

Jak to vypadá, když se parta nadšenců zkusí rozhýbat své okolí, propojit generace a užít si i trochu legrace? To zjistíte v rozhovoru s Janou Celou, místopředsedkyní spolku Diogenes z Vyškova, v Kafemlýnku v úterý 12. června v 10.30.

Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích je místem, kde děti tráví svůj volný čas. Kromě toho pracovníci střediska poskytují poradenství celým rodinám. S jakými prosbami lidé přicházejí a jak vypadá pomoc, kterou jim salesiánské středisko nabízí, o tom hovoříme s Danou Páleníkovou, vedoucí sociálně-aktivizační služby. Pořad litoměřického studia naladíte v úterý 12. června ve 20.15.

Byli jste někdy v Senior Parku? Pokud ne a ani nevíte, o co jde, poslouchejte pořad Vítejte senioři! ve středu 13. června v 9.30. Hostem u mikrofonu bude Jaroslav Pleník, zakladatel a tvůrce Senior Parků. Těšit se můžete také na návštěvu občanské poradny Remedium.

Křesťanská nauka říká, že život je dar. Člověk je Bohem chtěný a nikdo nemá právo život dobrovolně ukončit. Jak ale s tímto postojem řešit situace, které život přináší? Mám právo se dobrovolně rozhodnout pro smrt? O životě a smrti budeme v pořadu z cyklu Mezi slovy ve čtvrtek 14. června mluvit s knězem a biologem Markem Orko Váchou, který vyučuje etiku na 3. Lékařské fakultě UK. Připojte se v 9.30.

V pátek 15. června uplyne 175 let od narození norského hudebního skladatele Edvarda Hagerupa Griega. Ten byl jako autor velmi populární. Dokonce si mohl dovolit žít jen z výnosu svých skladeb, které představoval na koncertních cestách po Evropě. Od 12.05 zazní skladby Svatební den na Troldhaugenu, Peer Gynt suita č. 1 a Symfonické tance.

Svět za zdmi věznice je pro řadu lidí nesmírně vzdálený. Příběhy lidí, kteří v něm žijí, sledujeme většinou s odstupem. Jsou ale lidé, kteří se pravidelně a dobrovolně vydávají do věznic, aby tam přinesli kus křesťanské zvěsti. Jedním z nich je i kazatel z Církve bratrské Bronislav Matulík, který bude hostem Živě z Prahy v pátek 15. června. Řeč bude o ceně svobody, ale také o vině a trestu. Nenechejte si ujít v 9.30.

Hudební redaktorku Kláru Beránkovou slýcháte ve vysílání Radia Proglas jen někdy, ale vážnou hudbu, kterou pro vás připravuje, slyšíte každý den. Jaký je její vztah k hudbě a co jí nejvíc motivuje v její práci? To se dozvíte v pořadu Křesťan a svět v neděli 17. června v 17.00.

V Dotýkání světla pokračuje seriál zaměřený na ctnosti. Redaktor Daniel Blažke se společně s P. Pavlem Kafkou tentokrát zaměří na Naději. Poslouchejte v pátek 15. června od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu