Nalaďte si Radio Proglas od 10. do 16. září 2018


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 10 Září 2018 07:15

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Takřka každému z nás se to stalo: potkala ho v životě nějaká smutná událost či sled událostí, jimž se snažil s Boží pomocí předejít – ale ono se to nepodařilo. Modlíme se, voláme o pomoc – a zdá se nám, že Bůh mlčí. Mlčí ale doopravdy? Redaktorka Hana Svanovská se pro Noční linku inspirovala knihou od amerického misionáře Peta Greiga. Těší se na vás v pondělí 10. září ve 22.30.

Možná právě takto by se choval Ježíš Kristus dnes. O životě Romů a Neromů na východním Slovensku bude rozhovor s otcem Martinem Mekelem, ředitelem Pastoračného komunitného centra v Čičave na Východním Slovensku. Pořad brněnského studia připravil ředitel Proglasu Martin Holík. Poslouchejte v pondělí 10. září ve 20.15.

V irském Dublinu proběhlo koncem srpna Světové setkání rodin. Mělo podobu teologicko-pastoračního kongresu, na kterém vystupovali především otcové a matky se svými zkušenostmi a svědectvími. Byl také představen nový Katechismus pro děti, který by měl vyjít v říjnu i česky. Silným momentem setkání byla návštěva papeže Františka. Hovořit o svých zážitcích budou dvě přímé účastnice Ivana Horáková a Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu. Nenechejte si ujít Kafemlýnek v úterý 11. září v 9.30.

V září startuje v Barvínku seriál Čeští patroni. U příležitosti 100 let naší republiky připravili redaktorky Simona Císařová a Romana Odstrčilová pro děti v Barvínku speciální seriál věnovaný našim patronům. Na narozeninovou oslavu pozvali takové osobnosti jako je sv. Ludmila, sv. Václav, sv. Vojtěch, sv. Prokop, sv. Jan Nepomucký, sv. Zdislava nebo sv. Anežka Česká. Tradiční vyprávění a legendy doplní rozhovory se zajímavými nositeli jmen patronů. Zazní i tipy na místa spojená s českou historií. Nečekejte letopočty nebo dějepisné údaje, ale živé kořeny, které spoluutvářely kulturu naší země. Seriál zahájíme v úterý 11. září v tradičním barvínkovském čase v 16.00.

V pořadu Vítejte, senioři! můžete navštívit Komunitní centrum Právě teď, které sídlí na Praze 8, ale je otevřené seniorům z celé Prahy, a dozvíme jak prospěšná je pro seniory obecně prospěšná společnost Polovina nebe. Premiérový pořad poslouchejte ve středu 12. září od 9.30.

V pořadu Živě z Prahy v pátek 14. září v 9.30 bude řeč o speciálních policejních jednotkách. Představíme práci antikonfliktního týmu a útvaru rychlého nasazení. Dozvíte se mimo jiné, jaké úkoly tyto složky plní a jak se jejich členové na náročné zákroky připravují. Své dotazy mohou klást i posluchači.

V pátek 14. září v 16.00 nabídne rubrika Všimli jsme si závěrečnou debatu mladých věřících s biskupem v rámci přípravy na letošní zasedání biskupské synody, které se uskuteční letos v říjnu. Pozvání tentokrát přijal delegát České biskupské konference pro toto zasedání, plzeňský biskup Tomáš Holub. Debatovat s ním o životě mladých křesťanů přijdou čtyři členové jeho vlastní diecéze, kteří posluchačům mimo jiné přiblíží život oblátské mládeže a zkušenosti s vírou v sekularizovaném prostředí západních Čech.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu