Nalaďte si Radio Proglas od 10. do 16. června 2019


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 10 Červen 2019 07:45

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Román o hrdinském životě a mučednické smrti svaté Jany z Arku z pera Marka Twaina naladíte ve Čtení na pokračování od pondělí 10. června vždy ve všední dny v 11.05 a 21.30. Knihu načetl Václav Baur.

Pontifikát papeže Františka má spoustu nadšených příznivců, ale sílí rovněž hlasy jeho odpůrců. V čem je František tak „revoluční“? Proč jsou některé jeho výzvy, zakládající se na prostém poselství Kristova evangelia, mnohými lidmi přijímány tak problematicky? Nepřestáváme se pod jeho optikou cítit my, katolíci, jako jistého druhu „vyvolení“ majitelé pravdy? A proč nám to vlastně tolik vadí? Na Vaše e-maily, telefonáty a SMS zprávy se v pondělí 10. června od 22.30 v Noční lince těší redaktorka Hana Svanovská.

Zkratka ADHD v sobě obsahuje název syndromu poruchy pozornosti s hyperaktivitou. Jde o dědičný neuro-vývojový syndrom daný narušeným fungováním těch oblastí mozku, které souvisejí s plánováním, předvídáním, zaměřením a udržením pozornosti a sebeovládáním. Známe mnohé děti trpící tímto syndromem, ale co se stane s těmito dětmi, když vyrostou? O dospělých se syndromem ADHD bude P. Jan Krbec hovořit s Terezou Štěpánkovou v pořadu Okolo stolu ve středu 12. června od 9.00.

Každý poslední víkend v červnu se do Strážnice sjíždějí tisíce návštěvníků, aby se pobavily a užily si příjemné atmosféry města, zámeckého parku a skanzenu. Během festivalu se mohou potěšit krásou lidových písní, tanců a krojů ve slavnostním průvodu i v mnoha různých pořadech, zkusit si i tance z cizokrajných koutů světa a společně si zazpívat a zatancovat u lidových muzik. Přijměte pozvání na letošní 74. ročník Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici. Folklorním okénkem plným festivalových tipů vás ve středu 12. června od 16.55 provází Kateřina Kovaříková.

V poslední době se často mluví o pomoci potřebným. V politických i společenských debatách se nejednou skloňují sociální služby, jejich potřebnost a financování. Pořad Mezi slovy ve čtvrtek 13. června od 9.00 otevře téma chudých, potřebných a vyloučených z pohledu křesťanů. Jak pomáhat potřebným a kdo je ten, kdo takovou pomoc potřebuje? Jak se projevuje chudoba v dnešním světě? Jak může člověk strádat a jakou pomoc dostává? Našim hostem bude Kristina Koldinská, která vede českou pobočku hnutí Sant’Egidio.

S muzikologem a hudebním historikem profesorem Stanislavem Bohadlem z Univerzity Hradec Králové se redaktor Martin Weisbauer v Oktávě v pátek 14. června od 16.55 podívá na barokní hudbu z trochu jiného úhlu pohledu. Mimo jiné se dozvíte, jak se projevovala v životě prostého venkovského lidu a jak oscilovala mezi lidovou a chrámovou hudbou. Nebudou chybět ani hudební ukázky.

Tento rok je to již sedm let, co v Třebíči na Jejkově – bývalém kapucínském kostele – probíhají Večery chval. Jak to vše vzniklo a kdo za tím stojí? Jak je možné, že Večery chval trvají již sedm let? Čím jsou večery chval pro jednotlivé účastníky? To vše se pokusí poodhalit pořad Křesťan a svět v neděli 16. června od 20.15.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu