Nalaďte si Radio Proglas od 10. do 16. července 2017


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 10 Červenec 2017 07:00

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Od pondělí 10. července v 16.00 se můžete těšit na reprízu duchovního vzdělávacího pořadu Cyrilometodějská tradice 19. a 20. století. Úcta ke svatým Cyrilu a Metoději byla vždy u nás silná, ale v posledních staletích se začala propojovat s dalšími společenskými proudy. Stává se neoddělitelnou součástí národní identity, jednoty křesťanů a v neposlední řadě také pojetí svobody v době komunistické totality. V prvním dílu se podíváme na události 19. století.

Rozhovor s Rostislavem Kadlecem přináší v pořadu litoměřického studia osobní zkušenost s osvojením dětí. Jeho záměr vybudovat další Centrum pro náhradní rodinnou péči v Teplicích vedle stávajícího litoměřického, se již realizuje. Za litoměřické centrum k tématu promluví jeho ředitelka Margit Šantavá v úterý 11. července 20.15.

Součástí festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou budou i letos mimořádné koncertní projekty. Na některé z nich vás pozveme s dramaturgem Folkových prázdnin Michalem Schmidtem. Hovořit budeme o koncertním uvedení pásma Mariana Friedla a Jitky Šuranské Beránci a vlci, o společném projektu maďarské skupiny Muzsikás a Škampova kvarteta, o prvním živém provedení alba Jiřího Slavíka Mateřština nebo o pokračování projektu Struny nad oslavou. Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou budou probíhat od 22. do 29. července. Rozhovor uslyšíte ve středu 12. července v 16.00.

O životě a díle křesťanského podnikatele a františkánského terciáře Františka Noska hovoříme v pořadu pražského studia ve čtvrtek 13. července ve 20.15.

Předposlední část pětidílného cyklu zaměřeného na život a dílo Franze Schuberta, jehož 220. výročí narození si letos připomínáme, se bude zabývat mší As-dur a Es-dur. Muzikolog Vojtěch Kyas zve k poslechu v pátek 14. července v 16.55.

Plzeňská diecéze si tento rok připomíná 800 let od smrti jejího patrona, blahoslaveného Hroznaty. O jeho životě, spiritualitě, kterou rozvíjel a odkazu hovořil plzeňský redaktor Pavel Říha s opatem tepelského kláštera P. Filipem Zdeňkem Lobkowiczem. Tento premonstrátský klášter na západě Čech právě blahoslavený Hroznata v roce 1193 založil a je zde pohřbený. Poslouchejte v pátek 14. července v 9.30.

Rozhovor s Alenou a Pavlem Poláčkovými, kteří spolu deset let pracovali v Diecézním centru pro rodinu při Biskupství českobudějovickém, zachytíte v cyklu Křesťan a svět v neděli 16. července od 17.00. Dozvíte se, jak vzpomínají na společné začátky působení v církvi, jak svoji pastoraci jakožto laici vnímají a samozřejmě také, co jim práce nejen pro věřící rodiny dala.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival duchovní hudby

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu