Na medaili to nebylo, i tak ale bohoslovci na turnaji uspěli


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 14 Únor 2019 09:00

V sobotu 2. února 2019, na svátek Uvedení Páně do chrámu, začala skupina jedenácti bohoslovců se svým spirituálem ranní program v seminární kapli mší svatou již v šest hodin ráno. Spěchali totiž do Moravského Písku, kde se zúčastnili ministrantského futsalového turnaje.

Po tříleté přestávce se tým bohoslovců odhodlal napravit reputaci a posílen o nadějné hráče z prvního ročníku se vydal posunout o úroveň výš dosavadní nejlepší výsledek. V konkurenci ministrantských týmů z olomoucké arcidiecéze i brněnské diecéze se ovšem v žádném ze tří zápasů ve skupině A nedokázal výrazněji prosadit a po prohrách s Násedlovicemi, Pozlovicemi a Mutěnicemi šel do čtvrtfinálových bojů z nejhorší čtvrté pozice.

I následný soupeř Újezd u Brna byl nad síly bohoslovců, nevsítili již žádnou branku a pouze tak vyrovnali nejlepší (čtvrtfinálové) umístění z roku 2016. Jedinými střelci týmu zůstali Jakub Ertl a Vojtěch Radoch, je ovšem také nutné vyzdvihnout výkony brankářů Jana Pavlíčka a Jakuba Lasáka, bez nich by výsledky mohly být doslova hrozivé.

Celý tým podal zodpovědný výkon a sluší se mu poděkovat nejen za předvedenou hru, ale i za osobní svědectví života mezi ostatními ministranty. Neboť v tom lze vidět největší přínos turnaje, že bohoslovci přijeli mezi „normální kluky“ na sportovní turnaj a ukázali, že jim není cizí aktivně sportovat a být mezi lidmi.

Jan Slepička, kapitán týmu a bohoslovec 2. ročníku

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu