Na Cyrilometodějském gymnáziu prožili slavnost Všech svatých


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 05 Listopad 2018 10:00

Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 se v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Prostějově konala mše svatá ze slavnosti Všech svatých. Sloužili ji P. Petr Káňa, školní kaplan Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži, a školní kaplani Cyrilometodějského gymnázia, základní školy a mateřské školy v Prostějově P. Petr Matula, SDB a P. Antonín Pražan, SDB.

P. Káňa v homilii připomněl, že jsme všichni zváni k tomu být svatými, usilovat o svatost svým životem a jednáním. Řekl, že je rád, že mohl navštívit právě kostel sv. Cyrila a Metoděje, o kterém už ze svého dětství věděl, že měl být zbořen a jen díky úsilí P. Jana Jiříčka, kterého osobně znal, se tomu podařilo zabránit a naopak kostel byl opraven a znovu vysvěcen. Svým bezprostředním vyprávěním o svém dědečkovi, který v kostele pomáhal s opravami maleb, studenty jistě zaujal.

Mši svatou doprovázela zpěvem naše schola pod vedením Martina Bradáče. Na závěr předal ředitel školy Pavel Polcr odměny studentům, kteří přes prázdniny složili zkoušky a získali jazykové certifikáty úrovně B2 a vyšší, a také těm, kteří již stihli v tomto školním roce získat první místa v okresním kole přírodovědné soutěže. Zasloužili si potlesk celé školy. Ředitel školy ještě pochválil a odměnil dvě žákyně za poctivé jednání, kdy nalezly peněženku, zjistily majitelku a peněženku donesly až do domu. Ani bychom to nevěděli, kdyby paní nezatelefonovala do školy, aby jim jmenovitě poděkovala. Jsou to chvíle radosti a děkování, protože tak nejvíce cítíme, že naše úsilí o osobnostní rozvoj každého žáka má své výsledky a smysl.

Jitka Hubáčková, CMG

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu