Na čtvrtek připadá Den modlitby a postu na paměť misionářů mučedníků


Zprávy z domova, rss-čbk
Vloženo 22 Březen 2011 19:37

Den modlitby a postu na paměť misionářů mučedníků se každoročně slaví 24. března. Modlitba a půst jsou dva úkony, kterými se můžeme připojit k řadě umučených misionářů, k národům, za něž prolili svou krev, k misionářkám a misionářům, kteří ještě i dnes zažívají útlak a pronásledování. Modlitební texty k této příležitosti jsou přílohou článku.

Olomouc: 24. březen je dnem výročí zabití Mons. Oscara Arnulfa Romera, arcibiskupa v San Salvadoru. Nebyl mučedníkem, který by násilnou smrt vyhledával, ale přijal ji a před svým osudem neutíkal. Nebyl to žádný blouznivec, ale prorok; nezavíral oči před skutečností, která ho obklopovala, a církev tak přivedl po bok těm, kteří ji potřebovali, kteří bojovali za to, aby se osvobodili od útisku, od zneužívání.

Láska umučených misionářů k evangelním hodnotám spravedlnosti, míru, svobody a bratrství nás přivádí k tomu, abychom se znovu zamysleli nad svým životem, nad svým křesťanstvím, nad důsledností svých rozhodnutí a voleb: zabité misionářky a zabití misionáři nás podněcují k tomu, abychom evangelium žili opravdově a celistvě, a vydávali tak svědectví v prostředí, v němž žijeme a pracujeme. Mysleme na to, že za každým misionářem, který byl mučen, zabit nebo unesen či pronásledován se skrývá utrpení jeho komunit, nejistota každého všedního dne, výhrůžky mnoha pokorným svědkům evangelia.

V křesťanské tradici jsou modlitba a půst skutky lásky a sdílení s Bohem a s církví. Prožívat je právě u příležitosti tohoto dne znamená prosit Boha, aby pomáhal všem misionářkám, misionářům a křesťanským komunitám, které ještě i dnes žijí v prostředí diskriminace a pronásledování. V příloze naleznete texty pro křížovou cestu a pro pobožnost.

Podle www.oblati.cz

 

PřílohaVelikost
Den_modlitby_a_postu_za_misionare_-_krizova_cesta.doc254.5 KB
Den_modlitby_a_postu_za_misionare_-_poboznost.doc135 KB

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu