Na církevní ZŠ ve Veselí zahájili advent s Mikulášem i řeckou kuchyní


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 14 Prosinec 2017 07:35

Mikulášská nadílka, dny italské, řecké a staročeské kuchyně i vánoční jarmark provázely první dny adventu na Církevní základní škole ve Veselí nad Moravou.

Zahájení adventu

Do předvánočního období jsme vstoupili společně s děkanem P. Václavem Vrbou a kaplanem P. Romanem Vlkem při setkání s žehnáním adventních věnců. Připomněli nám význam adventu, zapálili první svíčku na adventních věncích a požehnali jim.

 

Mikulášská nadílka

Již tradičně zavítal na naši školu sv. Mikuláš i se svou družinou, aby pozdravil a obdaroval všechny děti perníčkem.

 

 

Adventní stolování

Letos jsme společně s kuchařkami připravili pro žáky tři slavnostní dny – italský, řecký a staročeský. O zajímavostech těchto zemí a prožívání Vánoc se děti dozvěděly od deváťáků v krátkém povídání. Při slavnostním obědě pak všichni ochutnali tradiční pokrmy.

 

Vánoční jarmark

Pěkné odpoledne strávili děti, rodiče a ostatní hosté na vánočním jarmarku v naší škole a užívali si předvánoční náladu. Část z výtěžku věnujeme každým rokem na charitativní pomoc. Letos jsme se rozhodli, že podpoříme denní stacionář Toník ve Veselí nad Moravou.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu