Na církevní ZŠ se bavili tancem i ekologií


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 07 Únor 2019 12:00

Přelom ledna a února prožili žáci Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou při minibále nebo na pobytovém kurzu „Škola pro udržitelný život“ a také si vyslechli přednášku věnovanou holocaustu a extremismu.

Den elegance a minibál

Školní klub ve spolupráci se školní družinou uspořádal v rámci plesové sezóny Den elegance a minibál. Všichni přišli do školy elegantně oblečeni a odpoledne si zatančili na minibále ve vyzdobené školní jídelně. Panovala zde dobrá nálada a děti se s vervou zapojily do tanečních a zábavných her.

 

Pobytový kurz – Škola pro udržitelný život

Žáci 7.B se ve dnech 28. – 30. ledna zúčastnili pobytového kurzu Škola pro udržitelný život, který  probíhal na Rychtě Krásensko (pracoviště SEV Lipka) v krásném prostředí Drahanské vrchoviny. Cílem programu je podpořit místně zakotvenou výuku a komunitní činnost škol, žáky postavit do role hybatelů změn, prohlubovat jejich vztah k místu, kde žijí. Žáci během tří dnů vše trénovali – vymýšleli, tvořili, spolupracovali, komunikovali, prezentovali své návrhy změn.

Holocaust a extremismus

Pro žáky 9. ročníků proběhly přednášky na téma „Holocaust a extremismus“ v rámci prevence rizikového chování. V tomto pořadu byli žáci interaktivní formou seznámeni s historickou i současnou formou rasové diskriminace a měli možnost zamyslet se nad projevy předsudků, antisemitismu, xenofobie a extremismu. Přednášky realizovala křesťanská organizace Abatop z. s. zabývající se prevencí sociálně patologických jevů a přinášející morální a etické hodnoty.

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu