Lidovci vzpomínali na svého zakladatele


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 11 Duben 2016 15:06

Akcí nazvanou „Návrat ke kořenům“ si členové KDU-ČSL a další lidé připomněli v neděli 10. dubna 2016 na Velehradě 60. výročí úmrtí Mons. Jana Šrámka, zakladatele lidové strany. Součástí celodenního setkání byla mše svatá, kterou v poutní bazilice celebroval arcibiskup Jan Graubner, průvod ke Šrámkovu hrobu a konference věnovaná jeho osobě. Lidé si také mohli prohlédnout výstavu o Šrámkovi nebo vyslechnout koncert pěveckého sboru místního Stojanova gymnázia.

Arcibiskup Graubner ve své homilii připomenul Mons. Jana Šrámka jako úspěšného a schopného kněze a politika, zakladatele lidové strany, tělovýchovné jednoty Orel nebo řeholní Kongregace sester sv. Cyrila a Metoděje. „Zaujal mě především jako kněz s otevřenýma očima i srdcem. Jeho dílo nezačalo plánováním kariéry a nedělal projekty vítězných tažení. Jeho životní krédo charakterizuje slovo Písma: Bylo mu líto zástupů,“ uvedl také olomoucký arcibiskup.

Návrat ke kořenům, který se stal mottem celého setkání, má podle něj vést nejen ke Šrámkovi nebo ke sv. Cyrilu a Metodějovi, al přímo ke Kristu. „On, vítěz nad smrtí, je dárcem naděje a radosti i dnes. I dnes nabízí setkání, které nás může proměnit jako Petra. I dnes dává podstatnou radu: Boha je třeba poslouchat více, než lidi. Nestavět na lidských výkonech, či chytrých konstrukcích, ale na Božím slově. (…) Co žádá jako podmínku? Milovat Krista a jako on se dávat do služby všech, kteří potřebují spásu. Nemusíme být dokonalí, můžeme mít za sebou i pády, ale musíme mít nezištnou lásku, která je větší, než naše chyby.“

Celé kázání arcibiskupa Graubnera je k dispozici na tomto místě, fotografie ze setkání lze zhlédnout na webu sdružení Člověk a víra.

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu