Koncert v zaplněné Slavnostní dvoraně podpořil církevní školství


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 06 Prosinec 2018 11:00

V úterý 4. prosince 2018 proběhl v zaplněném Slavnostním sále Arcibiskupského paláce benefiční koncert v provedení Tria Martinů. Uskutečnil se pod záštitou pomocného biskupa Antonína Baslera, výtěžek ze vstupného podpoří církevní školství v diecézi.

Unikátní bylo zařazení díla L. van Beethovena, který je s místem konání spjat prostřednictvím portrétu olomouckého arcibiskupa a arcivévody rakouského Rudolfa Jana, který byl jeho žákem a později mecenášem. Taktéž druhá část koncertu se skladbami A. Dvořáka byla skvěle provedena, za což bylo trio odměněno potleskem ve stoje.

Výtěžek z dobrovolného vstupného podpoří činnost Církevní mateřské školy Ovečka v Olomouci. Její ředitelku Ilonu Hamplovou potěšila slova sponzorů koncertu, rodiny Gregorovy, kteří tak chtěli podpořit tradiční rodinu i význam, který v této souvislosti mají církevní školy.

„S paní Gregorovou se již znám díky otci biskupovi Antonínovi několik let a o naší mateřské škole Ovečka jsme hovořili. Mám tedy velikou radost, že manželé Eva a Vít Gregorovi naši Církevní mateřskou školu Ovečka vnímají jako rodinu, protože v tomto duchu jsme se před osmi lety se školním kaplanem a nynějším biskupem Antonínem snažili naši školku založit,“ shrnula ředitelka Hamplová.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu