FOTO: Studenti AG přijali biřmování z rukou biskupa Nuzíka


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 25 Říjen 2017 15:30

V pátek 20. října 2017 se kostel sv. Mořice v Kroměříži zaplnil studenty, rodiči, příbuznými a přáteli biřmovanců, kteří z rukou pomocného biskupa Josefa Nuzíka přijali svátost biřmování. Slavnostní bohoslužbu doprovodila svým zpěvem schola, pozvání ke společnému slavení mše svaté také přijalo mnoho kněží z farností biřmovanců.

Studenti s přípravou na přijetí této svátosti začali již na podzim minulého roku úvodním víkendovým setkáním v Rajnochovicích. Následovaly společné katecheze, práce ve skupinkách, duchovní obnova na Hutisku a také další duchovní aktivity v adventní a postní době.

Během letních prázdnin byli biřmovanci zapojení do aktivit zaměřených na službu druhým a také se účastnili různorodých akcí, které je měly duchovně povzbudit. Přípravu završila víkendová duchovní obnova s P. Janem Berkou na faře v Cholině.

Velký dík patří řeholním sestrám z obou kroměřížských klášterů, které byly osobně s jednotlivými biřmovanci v kontaktu a po celou dobu přípravy je doprovázely svými modlitbami.

Církev se rozrostla o téměř čtyřicet dospělých křesťanů, kteří se svobodně rozhodli potvrdit svou již započatou cestu k Bohu. Prostřednictvím obdržených darů Ducha svatého mají růst ve víře, v lásce a službě druhým.

(ag)

Fotogalerie: Zuzana Zavadilová, Hong Thuy Nguyen, Iva Bekárková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu