FOTO: Školní rok zahájili na gymnáziu i na novém učilišti


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 04 Září 2018 11:00

Také na církevních školách v olomoucké arcidiecézi začal v pondělí 3. září 2018 nový školní rok. Poprvé se v něm otevřely brány učňovské školy zaměřené na lesnictví a zemědělství a nově rekonstruované prostory nabídlo studentům také Arcibiskupské gymnázium. Do některých škol zavítali u příležitosti zahájení výuky i biskupové.

Arcibiskup Graubner celebroval mši svatou pro žáky a pracovníky Střední odborné školy svatého Jana Boska, a to v klášterní kapli sv. Kříže na Koperníkově ulici v Kroměříži. Po jejím skončení pak prostory školy v ulici Na Lindovce požehnal. Učiliště, které zřizuje Arcibiskupství olomoucké, nabízí uchazečům tříleté učební obory s výučním listem a později možností dvouleté maturitní nástavby. V prvním roce otevírá obory „Lesní mechanizátor“, „Opravář lesnických strojů“ a „Zemědělec – farmář“. Škola staví na hodnotách, jako je víra, odbornost a celkový růst žáků, na rodinných prvcích vzájemné důvěry a otevřenosti, na spoluzodpovědnosti a profesionálním růstu pedagogů i na spolupráci s rodiči a absolventy. Součástí školy je také internát a středisko volného času, kde o studenty bude pečovat řád Salesiánů Dona Boska.

Pomocný biskup Antonín Basler se v pondělí vydal také do Kroměříže, celebroval zde ovšem v kostele sv. Mořice mši svatou pro Arcibiskupské gymnázium a pro žáky Církevní základní školy. A i zde se po skončení bohoslužby konalo žehnání školních prostor. V budově gymnázia se totiž během prázdnin podařilo opravit 24 učeben, kabinety, pokoje domova mládeže, sociální zařízení nebo zbudovat výtah. Celkové náklady dosáhly výše přesahující 55 milionů Kč, z toho 26,2 mil. tvoří dotace čerpané z fondů EU a státního rozpočtu ČR a 29 mil. náklady zřizovatele, tedy Arcibiskupství olomouckého.

SOŠ svatého Jana Boska (foto Jiří Balát, Zlínský kraj)

 

 

 

 

 

 

 

 

Arcibiskupské gymnázium (foto Iva Bekárková, AG)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to calendar

Podzimní festival

podzimni-festiva

 

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu