Festival Forfest usiluje o dialog duchovního umění a společnosti


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 17 Duben 2018 07:15

S myšlenkou propojení progresivních snah současné hudby a výtvarného umění, které se dotýkají závažných duchovních témat, pokračuje letos svým devětadvacátým ročníkem festival Forfest. Série akcí, které se uskuteční v Kroměříži a Olomouci, ale také Ostravě a Hodoníně, probíhá od května až do konce srpna.

„Dramaturgie festivalu reflektuje díla světových autorů v širokém filozofickém panoramatu doby. Obnovuje se tak prostor pro důležitý dialog mezi uměním a dnešní převážně konzumní společností, dialog velkých světových náboženství zahrnující palčivé problémy současnosti,“ shrnují hlavní ideu festivalu, který se koná pod záštitou olomouckého arcibiskupství a dalších institucí, jeho zakladatelé, Václav a Zdenka Vaculovičovi z Kroměříže.

Program obsahuje celkem 26 stěžejních akcí, mimo jiné 22 koncertů, autorské pořady, autorské čtení tvorby mladých básníků a výstavy. „Hudební akce jsou situovány do atraktivních interiérů i exteriérů Kroměříže a Olomouce, zejména nádherného Sněmovního sálu, Sala terreny a zcela jedinečného prostředí rekonstruované rotundy Květné zahrady,“ říkají pořadatelé a dodávají: „Letošního ročníku se účastní přední české i zahraniční instituce, umělecké asociace a čestní hosté ze 14 zemí Evropy i zámoří.“

Jeden z koncertů se uskuteční 27. května také v olomoucké katedrále, další podrobnosti o festivalovém programu naleznete v přiloženém souboru (ve formátu pdf).

 

Kalendář akcí

«  
  »
P Ú S Č P S N
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu