Dobrodruhá zaostří na nejchudší zemi západní polokoule – Haiti


Zprávy z arcidiecéze, Zprávy ze zahraničí, rss-čbk
Vloženo 25 Červenec 2018 13:15

Co může mít společného nově otevřený obchod Dobrodruhá s těžce zkoušenou zemí, která se nachází až v samotném srdci Karibiku? V prodejně Dobrodruhá odstartuje ve středu 1. srpna 2018 v rámci již každoroční prázdninové akce Na zdraví Haiti Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO) prodejní kampaň jedinečného sortimentu výrobků ruční lidové tvorby haitských řemeslníků a umělců. Návštěvníci ochutnají pravou haitskou kávu a koupí originálních výrobků budou mít možnost přispět na podporu projektů ACHO na Haiti.

Arcidiecézní charita Olomouc se na Haiti zaměřuje na pomoc nejchudším a nejzranitelnějším skupinám obyvatel. Realizuje projekty za účelem zvýšení vzdělanosti a zkvalitnění péče o zdraví obyvatel v těžce dostupných oblastech. Díky projektu Adopce na dálku umožňuje pravidelnou školní docházku více jak 1 200 dětem ročně. „Protože sama mám s projektem adopce výbornou několikaletou osobní zkušenost, začali jsme v rámci našeho obchůdku hledat možné formy spolupráce a propojení v souladu se zaměřením naší prodejny dávat lidem a věcem druhou šanci,“ přiblížila Barbora Cigánková, koordinátorka centra materiální pomoci a obchodu Dobrodruhá.

Palmy, moře, rybáři v bárkách, ženy s košíky naplněných ovocem, avšak dřevěné chýše prozrazující chudobu a těžký život tamních obyvatel živících se především rybolovem a pěstováním plodin. To vše odkrývají pozornému oku překrásné exotické scenérie haitských malířů, jejichž plátna budou v Dobrodruhé jak k vidění, tak k zakoupení. Ženy potěší mimořádná příležitost pořídit si ručně vyráběné haitské šperky – náramky, náhrdelníky a náušnice z ryze přírodních materiálů, jako je rohovina, mušle, dřevo, papír. Sortiment doplní předměty užitého umění, kovové dekorace na stěnu, osobitá přáníčka, dřevěné krabičky na šperky a mnohé další.

Účastníci jedinečné prodejní kampaně budou mít možnost v prostorách Bistré krávy a prodejny Dobrodruhá shlédnout doprovodnou výstavu fotografií Jiřího Pasze z Haiti a pochutnat si na výtečné haitské kávě v originálních retro šálcích z prodejny u Samaritána. Akce „Dobrodruhá pro Haiti“ potrvá až do konce srpna.

Eva Štefková, Charita Olomouc

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu