Děti z mateřské školy navštívily Arcibiskupský palác


Zprávy z arcidiecéze, rss-čbk
Vloženo 31 Červenec 2012 10:33

V úterý 24. července 2012 navštívila Církevní mateřská škola Ovečka v Olomouci již poněkolikáté Arcibiskupský palác. Děti měly v paměti předvánoční setkáni s otcem arcibiskupem, proto se těšily i tentokrát.

Tentokrát pro ně přichystali program pracovníci turistického provozu ve spolupráci s paní Květou Fridrichovou, která působí na Katedře hudební výchovy. Děti také hledaly svého kaplana P. Antonína Baslera, který se tentokrát nezúčastnil, ale s radostí si děti vyslechl alespoň po odchodu z paláce.

Po příchodu děti uvítal maňásek W. A. Mozarta a malí návštěvníci se hned zaradovali. Postavička je doprovodila až do Slavnostní dvorany, kde byl pro děti připraven program s názvem „Hudební výlet za Mozartem“, spojený s prohlídkou ostatních sálů. Program byl velmi poutavý a děti se do něj mohly aktivně zapojit. Seznámily se s novými hudebními nástroji, jako například slavíček, cembalo nebo okarína, ale poznaly také známé hudební nástroje, jako je flétna, klarinet, lesní roh a housle. Hudební ukázky provázela i píseň s názorným doprovodem plyšových hraček a děti se naučily novou píseň. Následný menuet vybízel naše tanečnice k tanci, ty se ale zlákat nenechaly a s napětím očekávaly, co bude dále. Na závěr si všechny děti mohly vyzkoušet hru na jednotlivé hudební nástroje – bubínek, frkačku a podobně.

Než jsme se rozloučili, prošli jsme místnosti Arcibiskupského paláce, kde si odvážlivci vyzkoušeli chůzi bez zrakové kontroly. Spokojenost a radost našich oveček byla veliká a po cestě do školky si vše sdělovaly. Tento kulturní zážitek byl výchovně vzdělávací a tímto děkujeme všem, kteří se na programu podíleli.

Ilona Hamplová, ředitelka

 

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
Add to calendar

Sochy pro Velehrad

Jubileum
Rudolfa Jana

 

rudolf-jan

 

Majetkové narovnání
(tzv. restituce)

 

majetkove-narovnani

ehp-fondy

OLDIN

 

Apoštolát modlitby

apostolat-modlitby

 

Hledat

 

WebArchiv - archiv českého webu